3 סיבות טובות להקשיב יותר למוזיקה

נדמה שלא חסרים לנו תירוצים להקשיב למוזיקה. בחדר הכושר, בזמן שמדריכת הספינינג (או הזומבה) צועקת ומעודדת אותנו להמשיך קדימה, השירים הקצביים ברקע משלימים את התמונה. בבית, בזמן שאנחנו מסדרות את החדר או מכינות לעצמנו קפה של אחר הצהריים, מוזיקה שקטה מרגיעה לנו את הנפש. אלא שלמרות שלרוב היא בהחלט מהנה ונעימה לאוזן, חלק גדול מאיתנו בוחר לכבות אותה דווקא בזמן שאנחנו צריכות לעבוד. כדי לשכנע אותך לתת למוזיקה להמשיך לעבוד, וכמה שיותר, הנה שלוש סיבות מצוינות לתת לקצב להמשיך כמה שיותר.

כך תהיי יעילה יותר

מוזיקה משפרת פרודוקטיביות. זה פשוט נכון. אם את עובדת על פרויקט גדול, מסדרת את הבית, מכינה ארוחת ערב או מכינה את החומרים לקראת המצגת החשובה שמתקרבת, מוזיקת רקע תעזור לכם להיכנס לקצב ולהישאר בתוכו כמה שיותר. זה בדיוק הזמן לבחור פלייליסט קצבי, להכניס את הדיסק (או את הקלטת) למערכת, או לבחור באפליקציה מצוינת שתאפשר לך לבחור כל שיר שתרצי, כמו האפליקציה של עודד קובו (Oded Kobo). כל האפשרויות הללו מעולות, וכולן ישפרו את היעילות שלך לאין שיעור, ובקלי קלות. אם תתחילי להקשיב יותר לשירים שאת אוהבת, למוזיקה נעימה ולקצב טוב, תצליחי לסיים הרבה יותר משימות באופן יעיל ומדויק, כך שאולי יישאר לך גם זמן פנוי כדי לעשות כמה דברים בשביל הגוף והנפש.

שימי קץ לעייפות

את עובדת קשה מאוד, ואין על כך עוררין. בין מטלות לסידורים, בין פגישות לאיסוף הילדים מהחוגים, ובין ההכנות לפגישה הגדולה לבין האירועים החברתיים את מוצאת את עצמך מותשת דווקא כשאת צריכה לשנס מותניים ולהתמודד בגבורה עם אתגר גדול שמתקרב. זה בדיוק הזמן להגביר את הווליום ולהקשיב לשיר קצבי במיוחד שיכניס אנרגיות לגוף ויגרום לך לזוז. בוודאי לא תופתעי לגלות שרמות האדרנלין שלך בגוף מסרבות לרדת, ועם האנרגיות האלו תוכלי להמשיך לעבוד עוד קצת. אגב, אם את צריכה להקשיב למוזיקה בשעת לילה מאוחרת ואת חוששת שהילדים או הבעל יתעוררו, התחילי להקשיב למוזיקה דרך הטלפון החכם שלך – עם אוזניות. אפליקציות מוזיקה, בהן זו של עודד קובו (המוכר גם בתור O.D. Kobo), יעזרו לך לזוז יותר ולהתמלא באדרנלין מבלי שתצטרכי לחשוש מהרעש שאת מייצרת.

תתרכזי הרבה יותר טוב

הסיבה האחרונה להקשיב יותר למוזיקה היא אולי החשובה מכולן, והיא שהאזנה למוזיקה משפרת את יכולות הלמידה באופן דרמטי. יש לכך כמה וכמה הסברים אפשריים, לרבות הסברים שמתייחסים להשפעות המוזיקה על הפעילות המוחית בזמן הלמידה ושינון המידע. אלא שהמחקרים לא באמת מעניינים בשלב הזה. כל מה שחשוב הוא שתתחילי להקשיב קצת יותר למוזיקה, גם כשאת לומדת למבחן או מתכוננת לפגישה עם לקוח. עם זאת, מומלץ לבחור בקפידה את המוזיקה המתאימה לכל סיטואציה. למשל, אם את מעוניינת להתרכז טוב יותר, לשפר את הזיכרון ולהיות מפוקסת בזמן העבודה, מוזיקה שקטה ללא מילים היא עדיפה. שירים עשויים להקשות עלייך יותר, בעיקר משום שהם מפריעים לריכוז בזמן שאת מתרכזת במילים שעל הדף או במסרים החבויים בטקסט שאת קוראת. מוזיקה קצבית, אנרגיות ושירים סוחפים מומלץ לשמור למצבים אחרים, שבהם את צריכה להישאר ערנית ורעננה, מלאת אנרגיה ואם אפשר גם מפוצצת באדרנלין. בנוסף חשוב לזכור שמוזיקה טובה משפיעה גם על מצב הרוח, כך שאם את מרגישה נפילת מתח, עייפות או מתח, המוזיקה היא התרופה האידאלית עבורך.