תכנון חתונה בשלושה צעדים פשוטים

אחד הרגעים המרגשים כבר מאחורייך, ואחרי זוגיות ארוכה וטובה הגיעה טבעת האירוסין ואיתה גם השאלה הגורלית שכל כך חיכית לה. עכשיו הגיע הזמן להתחיל לתכנן את האירוע הבא, זה שכולל מסיבה גדולה, חופה, כמה עשרות (או מאות) אורחים וכמובן מוזיקה ואוכל משובח. איך תעשי את זה בלי להתבלבל, עם מינימום טעויות ובהנאה מרובה?

הכיני רשימת משימות מוגדרת

לפני הכל חשוב שתגדירי את הצרכים, את היעדים ואת המטרות שלכם. למעשה, תכנון נכון מתחיל עוד בטרם תקבלי החלטות באשר לאולם האירועים, וזאת משום שכדי לבחור אולם נכון את צריכה לדעת כמה אורחים צפויים להגיע. אם כן, רכזו את רשימת המוזמנים וקבלו שמות מההורים, מהאחים וגם אלה מאלה. עם רשימה מרוכזת ומאורגנת תוכלו לבחור אולם, לתכנן תקציב נכון, לקבוע משימות וגם לדעת איך ומתי תצטרכו לחלק הזמנות לחתונה. ארגון טוב בשלב הזה יחסוך לך כאבי ראש רבים בהמשך הדרך.

תכנני את הפרטי הקטנים

לאחר שבחרת אולם ויש תאריך לאירוע, הגיע הזמן לצלול פנימה ולתכנן את הפרטים הקטנים. בחירת צלם ותקליטן היא רק חלק קטן מהרשימה הארוכה הזו, כמובן. נכון, מוזיקה טובה תעורר את האורחים ותבטיח אנרגיות מצוינות, אבל מה לגבי תפריט האוכל, אטרקציות מדליקות כמו זיקוקים או ריקוד מיוחד לרגל המאורע, וגם שי קטן שיישאר עם האורחים ביום שאחרי? נסי לחפש רעיונות מקוריים, אבל את ממש לא חייבת להשתגע. צילומי מגנטים אולי נפוצים מאוד באירועים בימינו, אבל זו עדיין מזכרת אישית עם החותמת שלכם מהאירוע הייחודי שלכם. אל תוותרו על המזכרות הללו, האורחים שלכם ישמחו לקבל אותן.

הקשיבו זה לזו

אחד האתגרים הגדולים הנלווים לתכנן החתונה הוא שמירה על הקשר הזוגי שלכם. זה אתגר משום שהתכנון עצמו מורכב וזוגות רבים מגלים בתקופה הזו שהלחץ והמתח לא עושים להם טוב. עם זאת, אין סיבה שהחודשים הבאים יהפכו לריב אחד גדול. תיאום ציפיות בתחילת הדרך יעשה את העבודה, וזה בדיוק הזמן להדגיש את הנושאים שחשובים לך יותר, וגם להקשיב לנושאים שחשובים לו. למשל, אם הוא רוצה לבחור לבדו את החליפה שילבש נסי לתת לו חופש פעולה (או להציע כמה דגמים מתאימים), או לחלופין, אם הוא רוצה להיות אחראי לבחירת הרכב שיביא אתכם לאולם אפשרי לו לקבל את האחריות. כך כולם ירגישו מעורבים ופעילים, והכעס המיותר לא יהיה שם.

ערך זה פורסם ב-אוגוסט 13, 2017. סמן בסימניה את קישור ישיר.