שתי דרכים טובות להעלות את ערך הנכס שלך

את רוצה למכור את הדירה או אולי שוקלת להשכיר אותה, אבל במצב הנוכחי שלה היום הסיכוי שתיהני מתשואה יפה הוא די נמוך. המבנה עצמו נראה ישן ולא מאוד אטרקטיבי, הדירה עצמה לא מאוד מזמינה ובאופן כללי נדמה שאין באמת דרך להרוויח יותר מהנכס שיש לך היום. אולי זה נכון, אבל זה לא אומר שהמצב הזה לא ניתן לשינוי.  שתי דרכים מצוינות לפנייך, ושתיהן יעזרו לך  לשנות את רוע הגזירה.

מתיחת פנים למבנה עצמו

כולנו רוצים לחיות בסביבה נעימה ומטופחת, ואם נודה באמת אנחנו גם מוכנים לשלם קצת יותר לטובת מבנה חדש ויפה. כשאנחנו מגיעים למבנה מיושן, עם קירות מתקלפים ואבני בניין שאינן במקומן, התחושה היא לרוב לא נעימה.  אחד הפתרונות האידאליים לבעיה הזו הוא תמ"א 38. סביר להניח ששמעת את צמד המילים הללו, שהפכו לאטרקציה פופולארית בשנים האחרונות. יותר ויותר בעלי דירות מבקשים להצטרף לטרנד ואפשר להבין למה. פרויקטים של תמ"א, בייחוד כשהם מנוהלים על ידי גורמים מקצועיים כמו קבוצת הילה, הם פרויקטים שבסופם המבנה כולו ישודרג. במקרים רבים ניתן אף להתקין מעלית (אם לא הייתה קודם), להוסיף מרפסות שמש או להרחיב את גודלן של הדירות השונות. השדרוג הזה ייקח זמן, שכן מדובר בפרויקט בנייה לכל דבר, אבל בסופו הנכס שלך יעבור שדרוג גדול – שישדרג גם את ההכנסה החודשית שלך משכר דירה, או את ערך הנכס כשתרצי למכור אותו.

שיפוץ וסידור הבית

כשאנחנו נתקלים בדירה יפה ומטופחת אנחנו יכולים לדמיין את עצמנו חיים בה, ואנחנו גם מוכנים לשלם עליה קצת יותר. המשמעות היא שאם הדירה שלך ישנה מדי, אם לא החלפת ריצוף מאז שסבא שירת בפלמ"ח או אם המטבח עומד על תילו מהימים שבהם הוכרזה עצמאותה של מדינת ישראל, הגיע הזמן להשקיע קצת יותר. הפרט הבסיסי והמובן מאיליו הוא שזה יעלה לך כסף. ולא, לא מעט ממנו. עם זאת, בדיקה קצרה של ממוצע השכירות או המכירה באזור שלך יגלה לך מה הפוטנציאל האמיתי של הנכס, וכמה תוכלי לקבל תמורתו אם תשקיעי בו נכון. לרוב תגלי שהרווח  שלך יהיה דווקא גדול  יותר, משום שתוכלי לקבל דמי שכירות גבוהים יותר. גם סידור הדירה לקראת ביקורם של הדיירים הפוטנציאליים, כך שתיראה מרווחת ומזמינה, חמה ונעימה, הוא מהלך שישדרג את התפיסה שלהם כלפי הנכס, ויעודד אותם לחתום על הסכם השכירות (או המכירה) דווקא איתך.

ערך זה פורסם ב-ספטמבר 11, 2017. סמן בסימניה את קישור ישיר.