כמה דברים שכדאי לזכור לפני הגירושים

ההחלטה להתגרש היא החלטה מורכבת. לפני הכל, ברור לחלוטין שמדובר בקושי רגשי משמעותי, ואם החלטת להגיע לנקודה הזו חשוב שתהיי שלמה לחלוטין עם הצעד הגדול. אם אין לך ספק שזה הצעד הנכון מבחינתך, זה בדיוק הזמן לתכנן איך עושים את זה נכון כדי שתיכנסי לתהליך הזה מפוכחת, ערנית ובעיקר עם אסטרטגיה ברורה.

בתור התחלה מומלץ להתייעץ עם גורם אובייקטיבי. נכון, החברים והמשפחה רוצים את טובתנו, הם תמיד דואגים לנו והם ממש רוצים שיהיה לנו טוב. מצד שני, הם גם מעורבים רגשית בתהליך הזה ורוצים לגונן עלינו מכל כאב, מה שעשוי להוביל לכמה הצעות שאולי לא ישיגו את התוצאה הטובה ביותר. גורם אובייקטיבי יותר, כמו עורך דין גירושין, הוא זה שיציג לך את התמונה המלאה והאמיתית. הוא ישאל את השאלות הנכונות, יסתכל על הסיטואציה כשהוא מנותק ממנה רגשית, והוא יעזור לך להבין את החובות והזכויות שלך. אם הזכרתי את המילה אסטרטגיה – זו הדרך הטובה ביותר לתכנן אותה. עם מישהו שמבין בתחום ויודע מה אפשר להשיג, ומה ממש לא.

בין השיקולים המרכזיים ביותר בתהליך הזה נמצא, כמובן, השיקול הכלכלי. כדי לצמצם את הפגיעה הזו עד כמה שאפשר מומלץ להתחיל מחישוב הכנסות והוצאות, להבין לאן הולך רוב הכסף וגם לנתח את ההוצאות הדרושות לצורך גידול הילדים, ממשכנתא ועד מימון גנים ומוסדות חינוך, וכמובן תשלומי מסים. אם יש נכסים כלשהם, זה גם המקום לציין אותם. רק כשמבינים את התמונה כפי שהיא, מבינים מה האפשרויות ואיך התהליך הזה עשוי להיראות.

מרגע שבו נושא הגירושין עלה על השולחן ושניכם מבינים שהנישואין שלכם הסתיימו, אתם יכולים לנהל את התהליך הזה באופן מכובד ונעים, בהסכמה של שני הצדדים, או בצורה הרבה פחות נעימה. בהנחה שיש גם ילדים בתמונה, ושאתם לא ממש רוצים להיכנס למלחמת עולם, הכנה נכונה לקראת התהליך הזה (עוד לפני שמישהו מכם העלה את המילה "גירושין" לדיון) תעזור להימנע מהמצב הזה, או לפחות לקצר תהליכים ולייעל את המהלך.

אתרים עם מידע נוסף:

עו"ד יונתן גולדברג באתר Law Guide

עו"ד יהונתן גולדברג במדריך העסקים של ישראל

עורך הדין יהונתן גולדברג באתר של לשכת עורכי הדין

אתר הבית של יונתן גולדברג

יהונתן גולדברג באתר EASY

ערך זה פורסם ב-אפריל 9, 2018. סמן בסימניה את קישור ישיר.