כך תהפכי את הבית לפינה האינטימית שלך

אם יש משהו שאנחנו כמהות לו, זה ליצור לעצמנו פינה שקטה. בין הכאוס שהוא חיינו, בין המטלות, המשימות, ניהול הבית, העסק והתמודדות עם הדבר הגדול והמורכב הזה שאנחנו קוראות לו "שגרה", אנחנו נוטות לשכוח את האדם החשוב ביותר. האדם הזה הוא מי שמתפעל את כל העסק הזה ובלעדיו זה לא היה קורה. האדם הזה הוא את, עצמך. נכון, אין מספיק שעות ביממה וגם לא מספיק ימים בשבוע, אבל אם תדאגי לתכנן לעצמך פינה נעימה משלך, כזו שתוכלי לקרוא בה בזמנך הפנוי, לעבוד כשמתחשק לך, ללמוד משהו חדש פשוט כי בא לך או לעצום עיניים לרגע כשהעולם בחוץ ממשיך בקצב המשוגע שלו, תגלי מהר מאוד שאפשר להכניס קמצוץ של רוגע ושלווה. השאלה היא, כמובן, איך עושים את זה.

עיצוב אישי

בין אם עומד לרשותך חדר עבודה מרווח, ובין אם את אמורה להסתדר עם פינה קטנה במרפסת הסגורה, השקיעי את הזמן בעיצוב החלל הפרטי שלך. שולחן נוח, תמונה על הקיר, עציץ או כל פריט שיהפוך את המקום הזה – למקום שלך. הניחי בקרבת מקום את הספר האהוב עלייך, תלי על הקיר ציטוט מעורר השראה או הסתפקי בתמונה שמשקפת רגע שמח ומיוחד בחייך. כל אחד מאלה יהפוך את הפינה שלך לשלך, באמת ובתמים. את לא צריכה לשפץ את החדר או להזמין קבלן רשום מנוסה שיעזור לך לתכנן את חלוקת הקירות בבית מחדש. אלא, את בהחלט יכולה להסתפק בכמה פריטים קטנים או בצביעתו של קיר אחד בצבע שמעורר בך תחושה נינוחה וטובה באמת.

שמרי על הפינה הזו

תכננת לעצמך פינה קסומה ואת נהנית מכל רגע בה. נפלא. השאלה שצריכה להישאל כעת היא האם את מרגישה בטוחה בה. אם את שומרת לעצמך יומן או את הסיפור האישי שלך, אפשר ואף כדאי להצטייד במגירה עם מפתח, כדי שתוכלי לשמור בה את כל מה שזקוק מבחינתך למשמר. אם את מתגוררת בדירת קרקע או בבית פרטי ייתכן שתעדיפי להתקין סורגים שישמרו על ביטחונך ועל הציוד היקר שלך, בין אם ערכו הכספי הוא היקר, ובין אם ערכו הרגשי. ככל שתדאגי טוב יותר לפינה שלך, כך יהיה לך תמיד בטוח ונעים לשהות בה, בכל שעה ביממה ובכל מצב רוח.

ערך זה פורסם ב-ינואר 30, 2017. סמן בסימניה את קישור ישיר.