המקום שלנו בשוק העבודה

יש כמה נושאים לגביהם יש תמימות דעים. כולם מבינים את המציאות, מקבלים אותה, וכבר מזמן לא מטילים בה ספק. מעמדה של האישה בשוק העבודה הוא אחד הנושאים האלה, וזה לא מאוד מפתיע. השאלה היא מה עושים.

הפערים בשכר בין גברים לנשים ידועים היטב. אנחנו מרוויחות פחות מגברים, ואפשר לתת לכך אינסוף הסברים. בפועל, הם פשוט לא רלוונטיים. הפערים הללו לא אמורים להתקיים, ונדרשת חקיקה בנושא – גם אם היא לא מספקת כשלעצמה. אנחנו צריכות לזעוק, להתנגד ולדרוש שוויון. יש לנו שפע של נציגות חזקות שיכולות לעורר בנו השראה, ובמקרה האישה החזקה והמפורסמת ביותר (וונדר וומן) היא משלנו. אז אנחנו לא צריכות לאסו או חרב, אלא רק לנצל את הכלים שיש לנו – ויש מהם בשפע.

הדרך שלנו לא קצרה. יש לנו לא מעט עבודה לעשות כדי לצמצם את הפער בין גברים לנשים בשוק העבודה ובכלל. אפשר גם להזכיר באותה נשימה עוד כמה מאבקים חשובים, לטובת קבוצות שונות באוכלוסייה. מצד שני, סיפורי ההצלחה שסביבנו יכולים לעזור לנו לקבל השראה. ראינו ארגונים שבהם הצליחו העובדים לשנות את מצבם עם הסכמים קיבוציים שנחתמו בזכות ועד עובדים עקשן, וראינו נשים שמגיעות לעמדות מפתח ולא נכנעות לתקרות זכוכית שנכפו עליהן. אפשר להניח שגם ביניהן יש עדיין מי שמקבלת פחות מגברים אחרים בסביבתה, אבל הן שם, נלחמות, זועקות, פועלות.

המאבק הזה לא קל, והוא לא ייעשה קל יותר. גם עם תנועות כמו #metoo וגם עם מודעות גוברת לעצם קיומם של הפערים, אנחנו עדיין רחוקות מדי מהרגע שבו גבר ואישה ייבחנו זה מול זו באופן אובייקטיבי לחלוטין, בלי קשר למגדר שלהם. בעידן שבו גם כוכבת גדולה כמו וונדר וומן נמדדת בהשוואה לגיבורי על גברים ולא כדמות אובייקטיבית לחלוטין, למה אפשר לצפות?

 

חומרי קריאה שיכולים לעניין אתכם:

טור של מיה יניב על דמוקרטיה וחופש הביטוי

טור של מיה יניב על פערים בין גברים לנשים

סרטון של צופית גרנט עם מיה יניב בנושא התאגדות עובדים

מי זו מיה יניב – פרופיל לינקדאין

עובדי הניקיון של סלקום עוברים להעסקה ישירה – והקשר של מיה יניב

סכסוך עבודה בסלקום ויו"ר הוועד מיה יניב