הכלים שיעזרו לך לקבל החלטות

בכל יום אנחנו מקבלות שורה ארוכה של החלטות. אנחנו צריכות לבחור את הבגד המושלם לכנס, לפגישה העסקית החשובה או לאירוע החברתי. אנחנו בוחרות מה לאכול, איך לנהל את סדר היום שלנו וגם אילו עסקאות לקדם, אילו פגישות לקיים ובאילו מטרות להתמקד. עם זאת, יש כמה החלטות גדולות ומורכבות קצת יותר שמשפיעות לא רק על היום הקרוב, על השבוע הבא או על חודש אחד מתוך שניים עשר שמגיעים מדי שנה. איך צולחים את האתגר?

תחושת בטן

אחת הדרכים הטובות ביותר לקבל החלטה, בעיקר כאשר מדובר בהחלטה שתשפיע עלינו למשך שנים רבות, היא להקשיב לתחושת הבטן. אם הכרת גבר נפלא, הקשר שלכם מתקדם יפה ואת מגלה שהוא בוחן טבעות יהלומים בקטלוגים ובאתרי החנויות המובילות, את יכולה לחשוד (ככל הנראה בצדק) שהצעת הנישואין מתקרבת. נסי לדמיין את החיים שלך איתו, את המשפחה שתהיה לכם ואת השגרה שמצפה לכם בעוד חמש או עשר שנים. נכון, אין לנו שום דרך לדעת מה יקרה, קשרים משתנים ואנשים מתפתחים, אבל עם בסיס איתן ועם תקשורת טובה את יכולה לדעת כבר עכשיו שתוכלו להתמודד עם כל קושי ואתגר, ובהחלט תהיי בטוחה שהם יגיעו.

רק מה שאת אוהבת

הגיע הזמן לתכנן את עיצוב הדירה החדשה או לרענן את מראה הדירה הקיימת? אל תתפתי לבחור בפריט מסוים רק משום שהוא אופנתי או משום שנדמה לך שהוא נחשב לאייטם הלוהט ביותר. חשבי מה באמת מושך אותך ומדבר אלייך, מה יגרום לך להרגיש בנוח לאורך זמן ואיך תהפכי את החללים השונים בבית לאטרקציות מלהיבות שיהיה לך כיף לשהות בהן. פריטי ריהוט מעוצבים של Sillas Vintage למשל, יכולים להשתלב נפלא בכל סגנון עיצוב, ואם תרצי לרענן את הסלון שצבעיו אחידים ורגועים מדי אפשר ואף מומלץ להכניס לתוכו כיסא, כורסה או אפילו הדום בצבע חזק שיפיח חיים בחדר.

יתרונות מול חסרונות

לבסוף, בכל החלטה שתצטרכי לקבל, עצרי לרגע ובדקי יתרונות מול חסרונות. נסי להבין האם המסלול שבו את עומדת לצעוד יניב תוצאות חיוביות או דווקא שליליות, ובעיקר האם ההטבות שמחכות לך בקצה הדרך גוברות על המחיר שתשלמי או על מה שתפסידי. נכון, בחיים יש פשרות, וגם בהחלטות הטובות ביותר שתקבלי יש צדדים קצת פחות מושלמים, אבל אם תדעי מראש מה הרווח וההפסד שלך תוכלי לקבל החלטה שמבוססת על שיקולי עלות תועלת, ולהיות שלמה איתה הרבה יותר.