הכלים שיעזרו לך להתכונן ללידה

היריון הוא מרגש, הוא מסעיר, הוא משנה חיים והוא גם מכניס פרופורציות אחרות לחיים. כל הקלישאות נכונות, אין ספק בכך. עם זאת, הוא גם מביא עמו תחושה רבה של חוסר ודאות ולא מעט חששות, ומכאן שהכנה נכונה ללידה היא אחד הצעדים החשובים והבסיסיים ביותר. כדי שתוכלי להגיע אל הרגע הגדול מוכנה (ככל האפשר) הנה כמה טיפים קטנים שיכולים לחולל שינוי גדול.

קורס הכנה ללידה

זוגות צעירים רבים בוחרים לעבור קורס הכנה ללידה, בעיקר בלידה הראשונה אבל במקרים רבים הם חוזרים על הקורס גם בהריון השני. הקורס בהחלט חשוב והוא יכול לספק להורים העתידיים לא מעט כלים חשובים. מאחר והחוויה שהם עומדים לעבור יחד היא חוויה בלתי רגיל, קורס מקצועי ומקיף יאפשר להם להגיע ברמת מוכנות גבוהה, עם הידע הדרוש, עם ההבנה ועם השקט הנפשי, ואלה הם משתנים חשובים שמשפיעים על תהליך הלידה כולו.

דולה – תומכת היריון

נשים רבות מבקשות למצוא תומכת היריון שתלווה אותן לאורך חודשי ההיריון, שכל אחד מהם מביא אתגרים שונים וחששות משלו, ועוד לפני שהן מבינות מה היא בעצם תרומתה האדירה של הדולה הן מתמקדות בשאלה כמה עולה דולה, והאם זה באמת משתלם. בפשטות, דולה היא אחד הגורמים המקצועיים והתומכים ביותר עבור האישה ההרה, בעיקר משום שמדובר במסגרת תומכת שמכילה את האם לעתיד, מייעצת, מדריכה ומכוונת. עם ידע וניסיון בשיאצו, עם ניסיון בטיפול בנשים הרות, עם רגישות רבה ועם הסמכה מקצועית מתאימה, דולה היא בהחלט דרך נפלאה עבור האישה ההרה להקל את התהליך משמעותית ולהגיע לרגע הלידה עם הרבה פחות מתחים, מה שיתרום גם ללידה קלה ונוחה יותר, להפחתת כאב וחרדות ולשביעות רצון גבוהה יותר.

אין ספק שישנם כיום שלל כלים שמאפשרים לנשים צעירות ולזוגות נרגשים להתמודד עם ההיריון ולהתכונן לקראת הלידה. חודשי ההיריון הם תקופת מעבר לא פשוטה, רגשית ומנטלית, אבל עם תמיכה נכונה ועם מסגרת מחבקת ניתן לעבור אותה בצורה טובה יותר ולהגיע אל השלב הבא – שלב ההורות – בצורה טובה הרבה יותר.

ערך זה פורסם ב-נובמבר 13, 2016. סמן בסימניה את קישור ישיר.