הגיע הזמן שתעשי בשביל עצמך

השגרה שלנו, כנשים, היא שגרה לא מאוד הגיונית. אם תנסי להעלות על הכתב רשימה של כל הפעולות, הסידורים והמטלות שלך במהלך יממה אחת בלבד, תגלי כמה את מספיקה לעשות למען אחרים, וכמה מעט את מספיקה למען עצמך. אם כן, הגיע הזמן שתפני את הזמן בשביל האדם החשוב באמת. את.

מה התחביב שלך?

נשים רבות, בוודאי כשהן עסוקות בשגרה לוחצת שכוללת אינסוף משימות, מגלות שאין להן תחביב אמיתי או לחלופין, שיש להן תחביב כזה אבל הן לא עסקו בו זמן רב. אם את מזדהה עם התיאור הזה, כנראה הגיע הזמן שגם את תגלי מה עושה לך טוב, ואיך תוכלי להעביר את שעות הפנאי שלך בצורה נעימה ויעילה הרבה יותר. התנסי בצילום, ציור, טניס או עיצוב, ומצאי את הדרך הנכונה עבורך לבלות את הזמן הפנוי שלך.

 

השלימי פערים

בזמן שטיפלת באחרים והשקעת בהם אנרגיות ומשאבים, סביר להניח שהשארת מאחור כמה יעדים אישיים ומטרות חשובות. אם כן, הגיע הזמן להכין רשימה מסודרת של נושאים שהזנחת ולחזור לטפל בהם. לימודי תיאוריה ושיעורי נהיגה, קורס שהתחלת ולא סיימת או שובר מתנה שקיבלת ליום ההולדת הקודם שלך ועדיין לא ניצלת. אין סיבה שתמשיכי לדחות את הצרכים שלך, ואין סיבה שלא תקדישי קצת זמן בדיוק בשביל הדברים האלה.

הבריאות שלך מעל הכל

במרוץ המטורף שבו את חיה, סביר להניח שאין לך זמן לדאוג לעצמך לארוחות בריאות או לעסוק בספורט. בעוד אין ספק שאת יפה בדיוק כפי שאת, אורח החיים הזה בעיקר פוגע בך, בבריאות שלך וגם ביכולת שלך להתרכז ולתפקד טוב יותר. אם כן, הגיע הזמן שתפסיקי לחלום על היום שבו תתחילי לאכול בריא או לשלב ריצת בוקר בלוח הזמנים היומי שלך. נכון,  אין לך זמן פנוי, אבל אם תפני לעצמך בכל זאת חצי שעה ביום כדי להזיז את הגוף או כדי לארגן לעצמך ארוחה טובה.

זמן של שקט

ריצות, סידורים, ילדים, בישולים, עבודה. אין ספק שאת וונדר וומן, אבל גם גל גדות מרשה לעצמה לעצור לפעמים וליהנות מהשקט. את לא צריכה יותר מכמה דקות ביום שבהן תשתיקי את הטלפון, תתרחקי מהמייל ותעצמי עיניים. אם את לא זוכרת איך נשמעת המוזיקה האהובה עלייך, שימי לעצמך את השיר שאת אוהבת, או את זה שמזכיר לך רגעים מאושרים במיוחד. במילים אחרות, השקיעי קצת בך. הרווחת את זה ביושר.