איפה כדאי להשקיע את הכסף?

הצלחת לחסוך לא מעט, ההוצאות בשליטה ואת רוצה שהכסף שלך ייצר עבורך עוד כסף. אין ספק שזו אחת ההחלטות החכמות והיעילות ביותר שתוכלי לקבל. למעשה, בכמה צעדים פשוטים תוכלי להרוויח לא מעט, אבל כדאי שתכירי את החלופות היטב. נכון, את יכולה לסגור את הכסף בבנק ולדעת שיחכה לך עד ליום שבו תזדקקי לו. עם זאת, בזמן הזה הוא לא עושה הרבה. באפיקים אחרים תוכלי להרוויח יותר.

נדל"ן – בעד או נגד?

מאז שנת 2011 אנחנו שומעים על מצוקת הדיור וגם מבינים את ההיגיון מאחורי המחאה. מחירי הדירות בישראל נמצאים במגמת עלייה מתמדת, וזו בעיקר הזדמנות למי שיכול להרשות לעצמו לקנות דירה, ולהשכיר אותה. השקעות בנדל"ן נתפסו מאז ומעולם כפתרון נהדר שמאפשר לנו להרוויח יותר. מי שמתקשה לקנות דירה בישראל מגלה שיש עוד חלופה לא רעה בכלל, והיא קניית דירה בארה"ב. מחירי הדיור שם בהחלט הרבה יותר נמוכים בהשוואה למצב בישראל, ואתם גם ממש לא חייבים לעבור לגור שם. אם את חולמת על בית קטן בפרברי ניו יורק את יכולה לעשות זאת בכיף, אבל אם תקני דירה ותשכירי אותה תבטיחי לעצמך הכנסה קבועה, ותדעי שהכסף שלך מייצר לך עוד הכנסה.

שוק המניות

אפשרות נוספת לייצר כסף עם הכסף הקיים היא להתחיל להשקיע בשוק המניות. כאן חשוב להבדיל בין מסחר יומי ושיטות דומות, שהן שיטות שמתמקדות בטווח הקצר, לבין השקעה לטווח ארוך. אם אין לך צורך מידי בכסף ואם יש לך את הסבלנות, בטווח הארוך תוכלי להרוויח לא מעט. יתרה מכך, הסיכון בהשקעה כזו מעט יותר נמוך בהשוואה למסחר יומי, למשל. כך או כך מומלץ להכיר את השוק היטב, ללמוד את התנודתיות ולתכנן בנייה נכונה של תיק השקעות שימזער את הנזקים במידת האפשר.

להשקיע בעסקים אחרים

גם הפתרון הזה מתאים בעיקר למי שלא רוצה להשתמש בכסף הפנוי בקרוב, שכן גם כאן מדובר בהשקעה ארוכת טווח. עסקים קטנים או בינוניים זקוקים לא פעם לסיוע, ואם יש עסק שמושך אותך באמת ואת מאמינה במוצר שלו, ההשקעה בו יכולה להתברר כמשתלמת. יש כאן סיכון, בהחלט, אבל גם הזדמנות. התייעצי, בדקי את השטח ולמדי את השוק. אל תפעלי רק מתוך תחושת בטן. אם תפעלי נכון תוכלי לעזור ליזמים הצעירים להתחיל, וגם להרוויח בהמשך הדרך.